חברת SuperGET הינה חברה פורצת דרך שלקחה על עצמה את המטרה לאפשר ולהנגיש לכל דורש את חוק המזון – שקיפות מחירים לסופרמרקטים.

החל מ-20 במאי 2015, בכפוף לחובת שקיפות המחירים במסגרת חוק המזון, נדרשו הסופרמרקטים הגדולים בישראל לפרסם את כל המחירים של מוצריהם בכל הסניפים שלהם, כולל מבצעים והנחות. על הסופרמרקטים לעשות זאת בפורמט XML וכן עליהם לעדכן את המחירים והמבצעים מדי יום.

צפיות הציבור היו גדולות, אחרי הכל סוף כל סוף נוכל לדעת ולהשוואת איפה כדי לנו לרכוש את מוצרי המזון שלנו. אך כגודל השמחה כך גודל האכזבה, רוב רובו של הציבור אינו יודע לפענח קבצי XML. במילים אחרות מסתבר שהקבצים נועדו למתכנתים ופחות לציבור הרחב.

מסתבר שגם למתכנתים מימוש חוק שקיפות המחירים לא היה פשוט. כל גורם שירצה לגשת לקבצים הללו יצטרך לשלוף את הקבצים ממקורות שונים בעלי מבנה גישה שונה. כדי להוסיף אש למדורה שגם ככה בוערת, המחוקק הפריד את קבצי המבצעים מקבצי המוצרים מה שמצריך לבצע התאמות מסובכות על מנת לקבל מידע מאימן.
עקב כך, נוצר מצב שגם המתכנתים המנוסים ביותר יצטרכו להשקיע משאבים רבים על מנת לבצע השוואת מחירים בסיסית. מה שהופך את כל התהליך ליקר ולא משתלם לרובם.

חברת SuperGET שמה לעצמה מטרה, לפשט את תהליך שליפת המידע לכל דורש באמצעות מימוש קבצי שקיפות המחירים של הסופרמרקטים ל-API פשוט ונוח. פתרון זה מאפשר למתכנתים לגשת בקלות ובפשטות למידע על שקיפות המחירים.
בנוסף, ה-API של SuperGET מאפשר פונקציות מן המוכן, בעזרתן יכולים המתכנתים לעשות שימוש פשוט ונוח מבלי להידרש לכתוב אותן בעצמם. כל זאת על מנת להקל על מתכנתים ולקצר את זמן הפיתוח המשמעותי ומבלי להיכנס לניהול והחזקה מייגעת של מאגר מידע אדיר זה.

את כל העבודה המייגעת אנחנו ב-SuperGET  עשינו כבר בשבילך. לך רק נותר להתחבר ל-API שלנו.

שקיפות מחירים? שקוף שזה SuperGET